تبلیغات
چوب خدا صدا نداره... - بصیرت!

بصیرت!

 

نوشته شده توسط:صالحه

بسم الله

سلام. این متن رو آقای موزونی ارسال کردند. تحلیل جالبیه و مثل هر تحلیل دیگه ای-ورای درست یا غلط بودنش - می تونه برای رسیدن به یه نتیجه گیری درست کمکون کنه. ناگفته نماند که با ایشون موافقم.


بسم الله الرحمن الرحیم

و قاتلوهم حتی لاتکون فتنه

امیدوارم که خواهرم صالحه ی عزیز ، اجازه دهند تا این مطلب نه در بخش کامنتها ، که در صفحه اصلی وبلاگ قابل رویت باشد تا خوانندگان بیشتری ملاحظه فرمایند.

چرا این مطلب را در دیسون(+) نمی نویسم؟
چون عهد کرده ام که فضای دیسون را فقط و فقط مختص امور فرهنگی دزفول نگاه دارم. از سویی چندماه پیش با تشخیص اینکه کار فتنه تمام شده و عملا در سرازیری سقوط افتاده اند ، سیاسی نویسی را که در وبلاگ « کیاسی به از سیاسی(+ و +)» داشتم متوقف کرده و در وبلاگ» فرهنگستان(+)» برای همه ایرانیان و در وبلاگ دیسون برای دزفولیان عزیز ، شروع به جهاد فرهنگی کردم.

روزی که احساس کنم سُمبه ی فتنه گران بازهم پر زور تر شده ، به سهم خودم مجددا روی سرشان آوار خواهم شد.
اما بعد..

از آنجا که احساس کردم داستان فیلترینگ قطعه 26 و خروش زیبای فرزندان امام خامنه ای ، به جایی منجر شد که بنده ی خدا آقای آملی لاریجانی قدری از کوره در رفته و آزرده شده اند، تصمیم گرفته ام تا اطلاعات و تحلیل خودم را در این خصوص به عزیزان جوان جنگ نرم اطلاع دهم تا شاید قدری آتش دلشان فروکش کند و عشقشان به ولایت را با شراب ناب بصیرت ممزوج نمایند.
انشالله که خواندن خاطره زیر بنده را به سمت ساقی این شراب(برای شما عزیزان) برساند.
و چه شراب طهوری است شراب بصیرت.
خدایا همه ما را چشم دل بیناتر ساز.
آمین.

الغرض...
زمستان سال گذشته در مجلسی نشسته بودم و بسیاری از بزرگان نیز حضور داشتند.
حضرت آیت الله حائری در خصوص فضائل امام خامنه ای ( روحی له فدا)و مدل رهبری ایشان و قیاسهای منصفانه بین مدیریت و رهبری حضرتش با امام خمینی(ره) سخن میراند و انصافا چه متین و محکم و مستدل واژگانش را کنار هم قرار میداد.
الحق که آنشب از معدود تحلیلهای قدرتمند را در خصوص «حضرت آقا» شنیدم و بوییدم.
تا اینکه جناب حائری شیرازی(دامت تاییداته) بحث را به وادی «بصیرت مردم» و نیاز رهبری به ایجاد هرچه بیشتر این خصیصه در توده ی ملت کشاند.
او گفت که)نقل به مضمون): وقتی یک رهبر، به بحرانی در جامعه ی تحت مدیریتش بر میخورد، بهترین حالت آنست که مردم از بحران شناخت پیدا کنند و از زوایای مختلف آن عبور کنند.
آنگاه کار برای رهبر بسیار ساده تر میشود.
این بدان معنی است که اگر در صفین، جماعت تحت فرمان حضرت امیر(ع) بصیرت داشتند و به سادگی از بحران فریبکاری و شیطنت امثال اشعث کندی عبور میکردند و در گرداب و دام او نمی افتادند ،حضرت هیچگاه فرمان به بازگشت مالک اشتر نمی داد.
هیچگاه کار به حکمیت نمی کشید.
سخن به اینجا که رسید ناگهان حضرت آیت الله حائری رو به محسن رضایی ( که در جمع حضورداشت) کرد و گفت: آقا محسن شما یادت هست که وقتی عملیات خیبر لو رفت و شما و مرحوم صیاد شیرازی فرمان عقب نشینی دادید، خودتان دو فرمانده، آنسوی آب ماندید تا نیروها از رودخانه عبور کنند و سپس خودتان هم عقب نشینی کردید؟
کافی بود تا شما دو نفر، قبل از نیروهایتان از آب میگذشتید و عقب نشینی میکردید، معلوم نبود نیروهایتان بتوانند عبور کنند.
لذا یک فرمانده ی فهیم و کاردان تا زمانی که مجبور نشود ، صبر میکند.
صبر میکند و صبر میکند تا همه ی( تاکید روی واژه ی همه!) نیروهایش از بحران عبور کنند تا تلفاتش کمتر شود.
آقای حائری ادامه داد : یادمان باشد که حضرت امام(ره) در دو مرحله ناچار (تاکید روی واژه ی ناچار) شدند به لحاظ شرایط آنزمان ، قبل از عبور کامل مردم از مسئله (به بصیرت رسیدن تمامی ملت در خصوص قضایا) دو نفر را در دو مقطع قیچی کنند.
یکی قضیه بنی صدر و دیگری قضیه شیخ مطرود.
اما اکنون بنگرید!
حضرت آقا پس از بیست سال و گذشت انواع توطئه ها هنوز کسی را قیچی نکرده اند.و البته این به آن معنا نیست که امام رضوان الله تعالی علیه، رهبری(خدای ناکرده) ضعیف بوده اند و یا امام خامنه ای قوی تر از ایشان هستند....نه!
بلکه رهبری امام خامنه ای همان امتداد سیادت حضرت امام است منتهی شرایط آنزمان (جنگ و ...) امام را در وضعیتی قرار داد که ناچار بودند قبل از انکه قاطبه ملت از مسئله عبور کنند، اقدام به عمل نمایند.
آقای حائری ادامه داد :
حال اواخر سال 88 است و بسیاری میپرسند که چرا آقای آملی لاریجانی ضعیف عمل میکند و چرا اقدام به دستگیری و تنبیه مجرمان و فتنه گران نمی نماید؟
پاسخ دقیق این است: آقای لاریجانی هیچ کمبود و مشکل و ضعف و رودربایستی برای دستگیری و مجازات سران فتنه ندارد.
اما :
ایشان منصوب حضرت آقا هستند و صد البته که تا اینجای کار، آقا از ایشان خواسته اند که هنوز هم صبر کند.
برای چه؟
برای اینکه صبر علوی مقام معظم رهبری ایجاب میکند که صبر کنند( تاکید روی واژه ی صبر) تا قاطبه مردم از مسئله«عبور» کنند و کسی آنسوی پل « بی بصیرتی » جا نماند.

دوستان و یاران ذکر خاطره بنده تمام شد ، اما چرا به خود اجازه دادم که سخنان حضرت آیت الله حائری را در اینجا بازگو کنم؟

زیرا که کدهای همین فرمایشات آقای حائری را در سخنان تازه گفته شده ی آقای آملی لاریجانی شنیدم و لذا احساس کردم تکرار آن به محضر شما عزیزان مشکل خاصی نداشته باشد.

پس همه ما بیش از انکه موظف باشیم که به نتیجه مجازات سران فتنه بیندیشیم باید به مکلف بودن خود در خصوص روشنگری و بصیرت پراکنی بین آحاد ملت عزیزمان بپردازیم و تا کار دستگاه قضا را برای گرفتن «خون بهای رای چهل میلیونی ایرانیان» از قاتلان آن آسانتر سازیم.
انشالله

ــــــــــــــــــــــ
1- با تحلیل آقای موزون که در رابطه با چرایی مماشات قوه ی قضاییه در دستگیری و مجازات سران فتنه بود موافقم. و  البته مسئله ی ما که انتظار سعه ی صدر بیشتر از دستگاه قضا است به قوت خودش باقیه.

2- مدیر محترم وبلاگ شاهد خواسته تا درباره ی این خبر مهم به دوستان اطلاعرسانی داشته باشم:

قراره یه میزبان وبلاگ جدید (یه چیزی شبیه پارسی بلاگ ، میهن بلاگ ، بلاگفا ، پرشین بلاگ و...) با امکانات بسیار پیشرفته  شروع به کار بکنه که مسئولینش قصد دارن تا اونجایی که می تونن اشکالات موجود در سایر میزبانها رو در سایتشون برطرف کنن. لذا از تمامی فعالان وبلاگ نویس در خواست می کنیم لیستی از امکاناتی رو که فکر می کنن یک صفحه مدیریت وبلاگ مطلوب باید داشته باشه برامون ارسال کنند تا درصورت امکان نیازهاشون در میزبان جدید براورده بشه. دوستان می تونن لیست مورد نظر خودشون رو به صورت کامنت در وبلاگ شاهد   (http://mkz61.parsiblog.com)قرار بدن. قبلا از همکاریتون کمال تشکر رو داریم.1: در رابطه با اصل متن پست قبلی(ایستگاه تفکر) فقط یه کامنت مرتبط داشتم که اونم خصوصی فرستاده بود. اشتباه نشه ها! هدف من کامنت جمع کردن نبود، وگرنه با یه پست سیاسی و جنجالی راحت میشه سی تا و چهل تا و پنجاه تا کامنت جمع کرده. کاری نداره!
   بنا رومیذارم به اینکه همه ی عزیزان مطلب رو خوندند و از بس براشون پیش پا افتاده بوده حال و حوصله ی توضیح واضحات نداشتن و ما رو از تحلیلشون محروم کردند. فلذا فقط و فقط برای دل خودم پاسخ به اون شبهه رو تو ادامه ی مطلب میذارم و خودم هم می خونمش و نظرم رو میگم!! والا!

2: معتقدم یه جاهایی در حق شخص آیت الله آملی لاریجانی اجحاف شد. چیزهایی بهشون نسبت داده شد که درست نبودند. کاریکاتورهایی کشیده شد، بعضا اهانت هایی شد. ولی دوستان و همسنگران عزیزم! ما مجاز نیستیم به واسطه ی احساس مقدسی که قلبمون رو آکنده از غم کرده، ولو نشئت گرفته از عدم پاسخگویی به یه مطالبه ی حق، ذره ای از جاده ی انصاف و عدالت خارج بشیم. ایشون هنوز هم تو جبهه ی خودیه. و اصلا به دلیل همین خودی بودنه که جگرمون اینطور سوخته. نیشتر دوست سوزنده تر از دشنه ی دشمنه. چون کار دشمن، دشمنیه! انتظار دیگه ای ازش نمیره! ولی وقتی یه "خودی" حقی ازمون ضایع می کنه، هرچند جزئی هم باشه، از زهری که دشمن به کاممون میریزه تلخ تره. من اعتقاد شخصیم این بود و هست که قوه ی قضاییه باید توی عمل کردن به وظایفش جدی تر از اینها باشه(البته بگم که برخلاف خیلی از دوستان که نظرشون هم برام محترمه اعدام سران فتنه رو الان درست نمی دونم. بگذریم؛ بحث اینجا یه چیز دیگه است. پرتاب شدیم!!). ابهاماتی هست. باید پاسخگو باشند. جواب نامه ی آقای قدیانی -با تمام ایراداتی که بهش وارد هست- فیلتر نبود. فیلتر یعنی: "من حرفی برای گفتن ندارم. من دلیلی برای کارهایم ندارم. من جوابی برای شما ندارم". این چیزی نیست که از دستگاه قضایی و دادستانی انتظار بره! ما منتظر پاسخگویی مسئولین هستیم.

3: برای تمام بیماران بالاخص بیماران دنیای اسلام،  مخصوصا بیماران مملکت عزیزمون دعا کنید. چه بیماران جسمی چه بیماران ذهنی و روانی و چه بیماران فکری که کم هم نیستن! اگه دلتون شکست برای دل شکسته ی یه مادر هم دعا کنید که دو تا از جگرگوشه هاش الان تو بخش مراقبت های ویژه تو کما هستن. دیدن بدن تکه تکه شده ی یه بچه ی هفت هشت ساله خارج از ظرف تحمله. حالا تصور کنید بچه ی خود آدم باشه. مادرشون دیده که ترکش به سر و شکمشون خورده. بمیرم برای دل مادرهایی که کربلا بودند... بمیرم برای دل زینب پرستار کربلا...
دعا کنید مادر این بچه ها هم با سلامت بچه هاش دلشاد بشه. یه ختم آیه ی شریفه ی  امن یجیب هم بگیریم بد نیست. سقفی براش مشخص نمیکنم. هر کی هر چند تا دوست داشت برداره.

4: دلمون برای قطعه و آینده تنگ شده. نمی دونم بقیه ی بچه ها و مشتری های بقیه ی سایت ها و وبلاگ های فیلتر شده الان حال و روز من رو دارن؟ خدا کنه زودتر رفع فیلتر بشن...

5: وقتی کسی بهمون "التماس دعا" میگه سرسری نگیریم. شاید واقعا مشکل خاصی داشته باشه و محتاج دعای خیر ما باشه. پس التماس دعا...

6: به ادامه ی مطلب هم سری بزنید. ادامه ی پست قبلیه

7: سخنان آیت الله لاریجانی در جمع اساتید و دانشجویان دانشکده علوم قضایی (کلیک کنید)
شبهه:
آیا توسل به اولیای خدا منافاتی با اصل توحید ندارد؟
پاسخ به شبهه:
 عرضم به حضور شما که توسل زمانی با توحید منافات داره که قبول کنیم ایشان (یعنی اولیاء الله ) بدون نیاز به اذن خدا کاری رو برای متوسل شونده انجام میدهند(نعوذ بالله)
 اما اگه باورمون این باشه که خدا اولیای خودش رو وسیله ای برای رسیدن به رحمت های خودش قرار داده و به مردم دستور هم داده که  بهشون متوسل بشوند نه تنها منافاتی با توحید نداره بلکه از شئون توحید در عبادت و اطاعت خواهد بود؛ چون داریم به چیزی عمل می کنیم که خودش ازمون خواسته.

اگه نظر تکمیلی دارید خوشحال میشم بدونم.

کتاب مشکات مصباح رو حتما بخونید. این مطلب رو با کمک از این کتاب گرانقدر آیت الله مصباح نوشتم.


سایه بون
پنجشنبه 2 دی 1389 03:45 ب.ظ
اصلا آهنگ قشنگی نذاشتن یا نذاشتید زیر زمینه شعر حاج محمود
پاسخ صالحه : دست من نیست
شرمنده
اشیانه ی سرخ لاله ها(یه دختر بسیجی)
سه شنبه 30 آذر 1389 10:30 ق.ظ
بسم رب الشهدا والصدیقین .
السلام علیک یا ابا عبد الله.
اللهم عجل لولیک الفرج.
اللهم الحفظ والنصر قائدنا الخامنه ای بالقران.
__________________
سلام.
خواهران برادران هم سنگران ! شمارا به خدا یک لحظه صبر کنید یک لحظه فکر کنید آخر از این اختلافات چه کسی بهره خواهد برد؟ دوستان ولایت مدار جز آقای مظلوم ما چه کسی غصه ی این بحث هارا در میان ما خواهد خورد؟ کار قوه ی قضائیه اشتباه بود و هست درست حق با شماست اما شمارا به امام حسین یک لحظه فکر کنید این بحثها در میان ما به نفع کیست ؟
شمارا به روح امام . . .مواظب باشیم. . .
پاسخ صالحه : علیک سلام
توی پست "یادش بخیر" همین رو میخواستم بگم. من هم ناراحتم از اینکه این وضعیت به سود هیچ کس نیست و فقط باعث رنجش آقا میشه. ولی این معنیش این نیست اگه حقی از کسی ضایع شده موضعی نگیریم. تمام حرف من اینجا اینه که حق آقای قدیانی و بقیه که به خاطر درج یک نامه فیلتر شدن و همچنین حق آیت الله لاریجانی که توهین های ناحقی بهشون شد، اعاده بشه. همین!
صبا
دوشنبه 29 آذر 1389 12:39 ق.ظ
خاطره آقای موزونی خیلی کمک می کنه
صبوری چیز خوبی
فراموش نکنیم قوه قضاییه ما قوه قضاییه جمهوری اسلامی ست
مواظب باشیم دشمن از حرفهای ما و سوءاستفاده نکند
پاسخ صالحه : ممنون از نظرت
موزون
یکشنبه 28 آذر 1389 10:54 ب.ظ
دیسون : شام غریبان من
پاسخ صالحه : اللهم رد کل غریب...
آبجی زهرا
یکشنبه 28 آذر 1389 08:41 ب.ظ
سلاااااااااااام صالی جووون.(به قول بیچی جووون)خوبییییی؟
این پستت رو یه نفس خوندم.الان نفسم بالا نمیاد.یکم صبر کن.
.
.
.
.
کولاکی آبجی.کولاکی.
خیلی تحلیل جالبی بود.مخصوصاً تفاوت برخورد 2 امام.
اون قسمت هایی هم که شما نوشتی مثل همیشه خوب.
من الان بین نظر شما و نظر آبجی م.رضوی در حال بالانسم.به قول آبجی م.رضوی هنوز جمع بندی نکردم.
یکم پیچیدس.ما هم گیراییمون ضعیفه.
پست قبلی رو هم من نخوندم.الان میرم اون رو هم بخونم.
پاسخ صالحه : علیک سلاااااااااااااااااام عزیز
ممنون از نظرت. شمام توفانی:)
من خودم هم با همه ی این تحلیل هایی که نوشتم و خوندم و دنبال کردم هنوز خیلی سوالها تو ذهنم هست.
ایکاش هیچ کدوم از این اتفاقها نمی افتاد
هیییییییییی
مهاجر
یکشنبه 28 آذر 1389 08:15 ب.ظ
ادامه كامنت قبلی
5--گیرم كه بحث نامه داشت اوضاع را متشنج می كردو باید از فضای نت پاك میشد. چرا فیلترینگ سایت روزها بعد از نشر آن؟ اگر بگویید حكم گرفتن طول میكشید پس چطور سایتهای آینده از آن حزب الله است و دوئل و عكاس مسلمان در عرض كمتر از یك روز توانستند حكم فیلتر بگیرند؟ و اصلا یك سوال دیگر چطور گزینشی این وبلاگها فیلتر شدند و برخی سایتها چون سایت شخصی جناب هاشمی بهرمانی و برخی ولاگهای دیگر هنوز بر جای خود استوارند؟
6- چگونه است كه رییس قوه قضاییه یك مصاحبه زنده تلویزیونی با مردم ندارند اما به یكباره به خاطر یك نامه كه هدفش روشنگری و آماده سازی فضا برای محاكمه سران فتنه بود ایشان را به تلویزیون كشاند. و چگونه است بعد از چندین روز كه از فیلترینگ سایت و موج اعتراض ماها میگذرد به یكباره درست بعد از نامه تجلیل دكتر احمدی نژاد در رسانه حاضر شدند؟
7-یك سوال از دوستانی كه پای ثابت قطعه بودند: اگر نامه حاج حسین قدیانی قابل نقد است چرا همان روز كه نامه را در سایت گذاشتند انتقادهایتان را متین و منطقی بیان نكردید؟چرا آنروزها همگی شده بودند مجسمه چه چه و به به و حالا نكات نقد به نظرشان رسیده؟
از این حرف من برداشت اشتباه نشود . نظرم بر مطلق بودن نظر ایشان و یا هیچ كس دیگر نبود . نظرم بر این است كه چرا حالا موج انتقادات برخاسته است؟چرا كسانی كه حتی یك پست در مورد استعمار ندارند و مدعی اند كه دشمن ما همین ها هستند و داخلی ها راباید رها كرد امروز شده اند منتقد نامه؟ اگر این حرفشان از روی اعتقاد است چرا امروز كلیپی از سخنان حضرت آقا را انهم گزینشی در سایت نشر میدهند؟ چرا این تكه از سخنان آقا را پخش نمیكند كه به دانشجویان فرمودند وقتی گفتم شما افسرا جوان هستید یعنی خودتان بروید دنبال راهكار برای مقابله با جریان نفاق جدید و مسجد ضرار نو؟
اینها همگی بخشی از سوالاتی هستند كه اینروزها خواب را از چشمانم ربوده اند و خوشحال میشوم جوابم را بگیرم.
موید باشید
پاسخ صالحه : شیش ساعت مفصل برات نوشتم سیستمم هنگ کرد همش پرید. لهنت بر سیستمی که بی موقع هنگ کند!
الان دیگه حسش نیست. سر فرصت دوباره می نویسم
ببخش آبجی
مهاجر
یکشنبه 28 آذر 1389 08:14 ب.ظ
سلام. وقت بخیر
ببخشید این روزا خیلی درگیرم همه كامنتا رو نتونستم بخونم .
1-من هم از توهین منزجرم و البته معتقدم در نامه آقای قدیانی هیچ توهینی نبود . فقط توصیف احوالات عده ای بود. و البته ناگفته نماند عملكرد همه ما چون معصوم نیستیم انتقاداتی را هم بر خواهد تابید. این از این.
2-این روزها خیلی از بیانات حضرت آقا ورد زبانهایمان شده ولی این نكته را كه در ماه رمضان فرمودند فراموش كرده ایم. آقا فرمودند بنده هیچ نظر پس پرده و بیرون پرده ندارم . اگر نظری داشته باشم خیلی راحت عممی میگم. اینم از این
3-من هم تا چند وقت پیش به شدت معتقد بودم باید جو جامعه برای محاكمه سران فتنه آماده بشه. اما الان فكر میكنم دیگه خیلی داره طول میكشه. همین فردا پس فردا یك انتخابات دیگر در راه است و اگر همینطور به طول بكشد اینها از فرصت بوجود آمده قطعا استفاده خواهند كرد.
4-در نظر داشته باشیم كه ما در همه مراحل انتقادمون به فیلترینگ وبهای مورد نظر همیشه حساب آقای لاریجانی را با بقیه جدا كردیم اما ایشان دیروز با آن مصاحبه شخصا وارد صحنه شدندو اگر فقط توهین به مقامات مسوول مد نظر بود چرا دیگر توهینها به دیگر مقامات از جانب افراد دیگرحضرت ایشان را به تلویزیون نكشاند ؟
ادامه دارد
پاسخ صالحه : علیک سلام
1- اینکه نامه ی آقای قدیانی درش توهین بود یا نه به تعریف توهین برنمی گرده، به شخصیتی که نامه بهش نوشته شده برمی گرده. البته من با کلیت نامه نه تنها موافق بودم بلکه نوشتنش رو لازم هم می دونستم.
2- آقا فرمودند نظر پشت پرده و بیرون پرده ندارند. درست! اما مگه تو بیانات آقا از قول ما تناقضی دیدید؟ حرف من اینه که آقا قائل به روشنگری هستن(حداقل تا همین چند وقت پیش اینطور بوده) ولی برای اینکه این مطالبه ی بحق و بجای مردم که همون دستگیری و محاکمه فتنه گران بوده فراموش نشه مدام بهش تاکید کردن که گذشت زمان مردم رو دچار خمودگی نکنه. من هم دقیقا معتقدم صحبت های آقا رو باید در کنار هم دید.
3- اینکه داره خیلی طول می کشه تغییری تو اصل قضیه نمیده. در هر صورت زمینه باید تا جایی که امکان داره برای دستگیری اون ملعونین فراهم بشه.
4- اولا قبول کنیم تا بحال هیچ هجمه ای به یک مسئول رده بالای مملکت از جانب طیف حزب اللهی با این حجم صورت نگرفته بود. دور از ذهن نبود که ایشون هم موضع بگیرند. یادمون باشه که جواب های هوی است. نباید انتظار داشته باشیم از کسی با این حجم انتقاد کنیم و حت یجاهایی نسبت های خلاف واقع بدیم بعد هم اون ساکت بشینه. البته من با تمام حرفهای ایشون موافق نبودم. من به ایشون انتقاداتی دارم
مرتضی
یکشنبه 28 آذر 1389 07:30 ب.ظ
سلام...........ایول هم به شما هم به آقای موزونی..........من یه رفیق به این نام داشتم....خیلی با ادب بود.........خیلی وقته ندیدمش........وب زیبایی داری..........
یا علی
پاسخ صالحه : علیک سلام
ایول به اون پستی که نوشتید
توفیقی بود که من هم یه ثوابی ببرم امشب
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
یه سر به وبلاگ آقای موزونی بزنید. شاید خودش باشه
بصیرت صادق
یکشنبه 28 آذر 1389 06:49 ب.ظ
سلام احوالتون مطلب زیبا و روشنگری بوذ من هم با حرفهای آقای موزون موافقم چرا که حکم آیت الله آملی بدست مقام معظم رهبری امضا شد و مسلما در مسائل مهم قضاوت مثل محاکمه سران فتنه با رهبری مشورت میکننند همین و بس
در ضمن از حضورتون و نظرتون در وبلاگمون ممنونیم بازهم منتظریم
پاسخ صالحه : علیک سلام
خواهش می کنم
غریب
یکشنبه 28 آذر 1389 06:20 ب.ظ
اول بگم كه ساعت شش و ربع شبكه 3 یادتون نره.
اما بعد

1-شما چقدر از قضیه مهدی هاشمی (سابق)مطلع هستید؟
ایا اون موقع همه مردم قانع شده بودند؟
اون موقع خیلی از كله گنده ها به وزارت اطلاعات ری شهری گیر میدادند كه این كارها رو ول كنید درست نیست.ابرو ریزی داره میشه.شاید اونها هم میگفتند مصلحت.

2- بر فرض(گفتم برفرض چون قبول ندارم كه با محاكمه اونا اوضاع بهم میخوره) سران فتنه رو نمیتونن محاكمه كنن،مهدی هاشمی و فائزه هاشمی چی؟اصلا بی عرضه هستند(ولی میگن مصلحت)دیگه چرا به شكایت اونا رسیدگی میشه؟
آیا این دهن كجی به مردم و خون شهدا و عدالت نیست؟

این حرف ها رو به خاطر پست تون می زنم كه درش گفتید به اقای املی نباید جفا بشه


یا علی مددی...
پاسخ صالحه : شرایط اون موقع و الان قابل قیاس با هم نیستند. اون موقع اوایل انقلاب بود و مهدی هاشمی برادر داماد منتظری قائم مقام رهبری بود. اگه جلوی اون خیانت گرفته نمی شد معلوم نیست چه اتفاقی می افتاد.
اما اینکه چرا فائزه و مهدی رو محاکمه نمی کنند به همون دلیلیه که موسوی و خاتمی رو دستگیر نمی کنند(این نظر شخصیه منه و در این مورد نشنیدم نظر آقا درباره ی این عناصر رذل هم به روشنگری باشه). ولی اینکه چرا به شکایتشون رسیدگی میشه در خوشبینانه ترین حالت میشه توجیه اورد که نظام می خواد حسن نیت و رأفت خودش رو نشون بده و به قولی حجت رو بهشون تموم کنه. البته گفتم میشه قضیه رو اینطوری توجیهش کرد! وگرنه این سوال خود من هست. گیرم مهدی هاشمی-که حکم دستگیریش آماده است و طبق گفته ی دادستانی به محض ورودش به کشور دستگیر میشه- اما فائزه که همینجاست؟ اون رو چرا دستگیر نمی کنن؟ من هم میگم اگه اینها از روی بی عرضگیه و دلیلی براش ندترند فردای قیامت باید جوابگو باشند.

اما هنوز هم معتقدم با آیت الله لاریجانی مثل هر کس دیگه ای نباید خارج از جاده ی انصاف و عدالت رفتار کرد.
غریب
یکشنبه 28 آذر 1389 05:59 ب.ظ
ممنون از جواب ندادنتون

یا علی مددی...
پاسخ صالحه : جواب دادم که!
ببخشید طول کشید
شعله
یکشنبه 28 آذر 1389 05:40 ب.ظ
سلام. تشکر که بنده رو قابل نظر دادن دانستید. با مطلب موافقم گرچه حرفهایم بیشتر از این هاست اما با کلیت موافقم.
پاسخ صالحه : علیک سلام
اختیار دارید
ممنون از لطفتون
غریب
یکشنبه 28 آذر 1389 04:49 ب.ظ
نگاه كنید من به خاطر این میگم مردم اماده هستند اما مسئولینی نمی خوان چون رفتارهای اونا نشون میده.

راستی شما نگفتید دادگاهی كردن بچه حزب اللهی ها و كیهان و ایران و وطن امروز و جوان و مدیر مسئول ایرنا طبق كدوم مصلحت هستش.

من كه واقعیت ها را نمیبینم،اما اونایی كه واقعیت ها رو می بینن بگن كه این چه واقعیتی هستش كه سران فتنه محاكمه نشن و از اونور به شكایت اونا رسیدگی بشه؟ این هم مصلحتی كه لابد فقط اقای املی لاریجانی از اون خبر داره.

ما نباید به نام مصلحت با قوانین الهی لاس بزنیم.
ناراحتی ما فقط به خاطر این نیست كه سران فتنه محاكمه نمیشن بلكه به خاطر خواص بی بصیرت هستش.

من معتقدم مشكلی از جانب مردم نیست بلكه این بعضی خواص هستند كه نمی خوان شفاف بشن.مردم روشن شدند این بعضی خواص هستن كه باید خرفهم بشن.


شرمنده اگه بد صحبت كردم.مزاحم درس خوندتون هم شدم.

یا علی مددی...

پاسخ صالحه : طوری صحبت می کنید انگار من گفتم همه ی تصمیم گیری های دستگاه قضا رو تایید می کنم! آخه بزرگوار از کجای صحبت های من این برداشت رو کردید؟ بحث ما اینجا سر این بود که آیا عدم محاکمه ی سران فتنه بنا به مصلحتی بوده یا نه! اینکه حزب اللهی ها رو دادگاهی می کنند یه موضوع دیگه است که اون هم جای بحث داره.
ولی منظورتون از مردم چیه؟ مردم یعنی طیف همفکرهای من و شما یا یعنی همه ی طیف ها اعم از مخالف و موافق؟ مطمئنید که همه روشن شدند؟
البته اینکه بعضی خواص خودشون دلشون می خواد همچنان تو حماقت خودشون باشند چیزیه که من هم بهش معتقدم.
در ضمن دشمنتون شرمنده. اینجا هیچ کس به خاطر نظر مخالف سرزنش نمیشه پس راحت باشید. درس خوندن هم که مال شبه نه حالا!!
علی یارت
مرگ عدالت
یکشنبه 28 آذر 1389 04:33 ب.ظ
بحث جنجالی بر سر موضوع حسین قدیانی و قوه قضائیه به بحثهای داغ بخش کامنتهای سایتهای ضد انقلاب هم حتی تبدیل شده و دست بر قضا خیلی هم پر بازدید شده این بحث توی بخش کامنتهای اون سایتها. کامنتهای این لینک زیر، بدجور پربازدید شده
http://www.khodnevis.org/persian/permalink/9980.html
پاسخ صالحه : متاسفانه برای من باز نمیشه
فیلتره؟
انا محروم مِن فیلترشکن!!
ایکاش برام کامنت می کردید
م.رضوی
یکشنبه 28 آذر 1389 04:32 ب.ظ
هییییییییی گفتی درس! خیر سرم دو ماه دیگه کنکور دارم!!
خدا بگم مسببین این جریانات رو ... هییییی! هدایت کنه!
پاسخ صالحه : هیییییییی
همدرد عزیزم پس درک می کنی دلم چقد از دست بی بصیرت ها و کم بصیرت ها و خائنین و ...پره
هیییییییی
خدا همه شون رو هدایت کنه
ولی خائنین رو اگه هدایت نشدند نابود کنه خلاص شیم از شرشون
دیگه اعصاب مصاب برامون نذاشتن
شیطونه میگه بی خیال مصلحت و بصیرت بریم خودمون همه شون رو اعدام انقلابی کنیم
حیف که نباید به وسوسه های شیطان ملعون توجه کرد......
شانس اوردن
م.رضوی
یکشنبه 28 آذر 1389 04:16 ب.ظ
ما منتظر نمی مونیم ببینیم دستگاه قضا چی کار می کنه و طبق اون رفتار کنیم، اما تحلیل رفتار این قوه -درست یا غلط- در موضعگیری ما موثره.
بیشتر از این چیزی نمی گم چون درحال فکر کردنم و به جمعبندی نرسیدم
ممنون که وقت می گذاری و با این حوصله جواب میدی.
پاسخ صالحه : احسنت. زدی تو خال. ولی در کنار تحلیل رفتار دستگاه قضا باید از خیلی چیزهای دیگه هم تحلیل داشته باشیم
اون هم تحلیل درست

من هم دیگه مغز درد گرفتم
نا گفته نماند فردا امتحان دارم! از اونا که پیر آدمو در میاره...
هییییییییییی
غریب
یکشنبه 28 آذر 1389 04:11 ب.ظ
سلام علیكم.
من نمیدونم این استدلال ایت الله حائری كامل هستش یا نه؟یا در برگیرنده تمام مسائل هست یانه؟

اینكه بعضی ها میگن بنا بر نظر اقا هستش یك احتمال( ولو درست) فقط یك احتمال هستش.
یعنی اقا نمیخواد سران فتنه مجازات بشن.؟نمیدونم.
ایا اقا نمیخواد مهدی و فائزه مجازات بشن.؟نمیدونم

ولی شما میتونید به من بگید كه، تك تك روزنامه های متعد و افشا كننده جریان فتنه رو روانه دادگاه كردن ،هم نظر اقا هستش.؟

شكوری راد یك ماه پیش دستگیر شد،اما با وساطت ایت الله شبیری زنجانی ازاد شد (چند روز پیش هم دوباره زندانی شد)احتمالا خبر دارید.
حال اینكه چرا یك مرجع اعلم میاد وساطت یك فتنه گر رو میكنه بماند،اما یكی از علما نمیتونه بیاد وساطت این مدیر مسئولین رو بكنه.؟

اصلا همین كه مصلحت نیست محاكمه این حرامیان،فكر میكنید به خاطر افكار عمومی هستش ؟فكر نكنم .بلكه به خاطر حضرات نادان خواص هستش.مردم تشنه عدالتند امادگی این كار رو هم دارند.نیازی هم به شفاف كردن ذهن اونا نیست.بلكه این ذهن راس فتنه و خواص بی بصیرت هستش كه هیچ وقت روشن نمیشه.

یا علی مددی...
پاسخ صالحه : علیک سلام
این که آقا نظرشون به روشنگری بوده یه احتمال نیست، یه واقعیته!
ولی کی گفته ایشون نمی خواد اونا محاکمه بشن؟ بحث ما سر اصل حکم نیست. سر زمان اجراشه.
تو کامنت های قبل مفصل توضیح دادم. محاکمه ی یه محارب دستور دینه و باید انجام بشه. اما باید قبول کرد این هنوز برای یه طیفی از مردم قابل پذیرش نیست.
قبول کنیم که قضاوت کننده مردم هستن. تمام مردم! نه فقط طیف عاشق نظام و ولایت مدار! من و شما از ذات خبیث و پلید اینها خبر داریم. ولی مهم اینه که اونهایی که از روی غفلت به موسوی رای دادن هم به این باور برسن که موسوی یه خائن وطن فروشه، به این نتیجه برسن که زهرا رهنورد چه موجود کثیفیه، بی این باور برسن که خاتمی از خودش کثیف تر خودشه، افراد فریب خورده باید اینها رو بدونن، نه فقط جبهه ی ما.
کمی به دور و بر خودمون نگاه کنیم. کمی واقعیت ها رو ببینیم
13 میلیون نفر به موسوی رای دادند. از اون سیزده میلیون هنوز مونده افرادی که شک و شبهاتی براشون وجود داره. محاکمه ی سران فتنه باید مطالبه ی تمام مردم ایران باشه نه فقط بچه حزب اللهی ها و بسیجی ها
علی یارت
فرص الخیر
یکشنبه 28 آذر 1389 04:07 ب.ظ
سلام
من همین جوری ش هم احساس شعف میکنم اما حالا بیشتر
پاسخ صالحه : علیک سلام
بسی مشعوف شدیم از این شعف مضاعف!
شهید آینده
یکشنبه 28 آذر 1389 03:33 ب.ظ
من مدیریت می خونم!
در درس اقتصاد کلان-فصل بیکاری- می دونید نظریه پردازهای غربی علم اقتصاد چی میگن؟
میگن در بهترین شرایط هم هیچ وقت بیکاری به صفر نمی رسه; چرا؟
چون یه عده خودشون دوست ندارند کار کنند.
حالا اینهارو چرا گفتم; چون یه عده خودشون دوست ندارند بصیرت پیدا کنند یا بصیرت دارند ولی نمی خواهند به بصیرتشان عمل کنند!!!!!!!
خدا به خاطر هدایت ابولهب حتی حاضر شد نظم نظام خلقت رو به هم بزنه و ماه را دو شقه کنه ولی وقتی ابولهب حاضر نیست مسلمان شود دیگه آیه می آید:"تبت یدا ابی لهب و تب"
حالا مولای ما حاضر شد بهترین فرزندانش که همون غلام حسین کبیری- ها بودند را فدا کند ولی وقتی طرف خودش بر نمی گرده; دیگه باید...
پاسخ صالحه : درست می فرمایید
البته غرض ما برگشتن ابولهب ها(سران فتنه) نیست
اونها خیلی وقت پیش امتحان خودشون رو پس دادن. اگه حوادث حتی قبل از انقلاب تا الان رو دنبال کنیم و تو این آدما دقیق بشیم کدهای واضحی از بی بصیرتی و عدم ولایتمداری و حتی خیانت اینها رو می بینیم.
یه غده ی چرکین رو باید دور انداخت اما به وقتش
اگه سر وقت خودش نباشه جای اون چند غده ی متعفن تر سبز میشه
گفتم سبز! چه تصادف جالبی!
نم نم باران
یکشنبه 28 آذر 1389 03:21 ب.ظ
سلام،واقعا واقعا واقعا دستت درد نکنه هر چه از خدا می خواهی خدا وند بهت بدهندو همینطور به اقای موزونی...........
پاسخ صالحه : علیک سلام دوست بسیار عزیز و کم پیدای من
بابا خوش انصاف من درگیر درس و کارم شما چرا یه سری نمی زنی؟
نمی گی دلم تنگ میشه؟
کم سر زدن من رو هم ببخش. من دورادور ارادت دارم خدمتت عزیزم
فرص الخیر
یکشنبه 28 آذر 1389 03:17 ب.ظ
سلام خوبی عزیزم
اول بگم که فرصت نکردم که کامنتارو کامل بخونم/میدونم با سعه صدر نظر من رو میخونی و اگر تکراری هم بود بر من میبخشی/الان امکان خواندن کامنتارو ندارم
اما نظر من
شخصا شک ندارم که برخورد دستگاه قضا دقیقا طبق خواست حضرت آقاست. اما بذار اینجوری هم به مسئله نگاه کنیم که شاید حضرت آقا مجبور به صبرند تا شرایط رو مناسب ببینند.تا مطمئن شوند که مردم الان آمادگی پذیرش برخورد عادلانه مربوط رو دارندو قطعا کسب چنین موقعیتی به روشن بینی عمومی احتیاج داره و برای کسب این روشن بینی باید روشنگری کرد . نامه جناب آقای قدیانی در قطعه 26 قطعا به معنای درخواست عمومی مسئله ای بود که در ذهن همه ما بود. قطعا عیچ نفع شخصی در نوشتن این نامه نبود که حالا هم میبینیم ضرر شخصی هم به همراه داشته

بعد هم یه مسئله دیگه که من شخصا خیلی دوست دارم نظر حضرت آقا رو راجع بهش بدونیم برخوردهایی که با فعالان مجازی حزب الله صورت گرفت.آیا این برخوردها بصیرانه بود؟ آیا ما به عنوان کسانی که به جز کلمات سلاحی برای دفاع از ارزشهای انقلاب نداریم باید اینطور مورد مجازات قرار می گرفتیم؟ کمی این برخوردها بوی شخصی شدن ماجرا رو نمیده؟
باز هم این سوال به جای خودش باقیه که چرا این برخوردها با سایتهای مستهجن و ضد دینی صورت نمیگیره؟
من عادت ندارم کامنت افراد غریبه رو بدون سر زدن به آدرس وبشون تایید کنم در ظاهر در کامنت مربوطه حرف بدی نزدند، آرزوی موفقیت و مانند آن.اما باید بری و ببینی که چه خبره در وب هاشون

خیلی طولانی شد ببخشید
پاسخ صالحه : با تمام حرفهات موافقم. وقتی این همه اشتراک نظر رو می بینم احساس شعف می کنم.
اما در خصوص برخورد با سایت ها و وبلاگ های مستهجن
همین دیشب با یکی از بچه ها بحث داشتیم سر این موضوع
قضیه اینه که ما هم این وسط نقش داریم. اگه وقتی سایت موهنی می بینیم فورا به کمیته فیلترینگ اطلاع بدیم انشاءالله طبق وظیفه عمل خواهند کرد
اما اونها که نمی تونند همه ی وبلاگ ها رو چک کنند که آیا توی همه ی پستهاشون قوانین و شرع و اخلاق رو رعایت کردند یا نه. البته اگه از طرف خود فیلترچی ها هم کم کاری صورت میگیره اصلا جای دفاع نداره
ممنون از حضورت عزیزم
م.رضوی
یکشنبه 28 آذر 1389 02:48 ب.ظ
سوال اصلی من اینجاست که چرا قوه قضا در اجرای حکمی که خودش بهش اذعان داره تردید می کنه
جواب این سوال وظیفه ما رو مشخص می کنه...
پاسخ صالحه : تو کامنت قبلی نظر خودم رو گفتم
ملاک ما برای حق و باطل باید قوی تر از اینها باشه
عمل قوه ی قضاییه ممکنه درست یا غلط باشه. مهم اینه که ما طبق وظیفه عمل کنیم
مضاف بر اینکه الان روشنگری باید تو اولویت باشه
اما به مطالباتمون هم تاکید می کنیم تا گذر زمان اهمیت اونها رو برامون کمرنگ نکنه و مردم دیگه ای هم که هنوز شک و شبهه ای براشون وجود داره به جمع بندی ما برسند.
شهید آینده
یکشنبه 28 آذر 1389 02:32 ب.ظ
سلام!
یه ملعونی پارسال فردای روز عاشورا در دفاع از آشوبگران روز عاشورا گفت:" اینها که کار بدی نکردند; راه امام حسین(ع)! را ادامه دادند"
امسال تو روز عاشورا به من گفت:"اگر ما در روز عاشورا شادی کنیم, چیزی نمی شود که!!!!!!!!!"
می بینید بعضی ها آدم بشو نیستند; حتی پس از یک سال هم بی بصیرت هستند; نفهمند; وقتی راه امام حسین(ع) را از راه میر یزید ملعون تشخیص نمی دهند دیگر چه کند امام خامنه ای حفظه الله.
از نظر آقا سران فتنه پارسال "سران فتنه" و البته بی بصیرت بودند که بالطبع باید بصیرت را با باتوم به آنها تزریق کرد
ولی امسال در شهر مقدس قم آنها را "میکروب های سیاسی" خواندند.
شما بگوئید با میکروب چه کار می کنند.
با آن کنار می آیند؟!می بخشندش؟! به خدا واگذارش می کنند؟!
یا ...
می کشندش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ صالحه : علیک سلام
حرف های شما درست
اما دقت کنید! وقتی بیمار میشیم هر زمانی که دلمون خواست نمی تونیم هر دارویی رو مصرف کنیم! اگه از بین بردن یه میکروب باعث به وجود اومدن یه بیماری وخیم تر بشه چی؟ آیا نباید صبر کنیم تا بدنمون آمادگی از بین بردن میکروب رو داشته باشه؟
نظر شخصی بنده اینه که محاکمه ی سران فتنه باید انجام بگیره؛ هیچ جای قانون نداریم که باید به محارب امان داد. اما به وقتش! البته این مطالبه ی به حق باید وجود داشته باشه. اینکه این همه روش تاکید میشه به خاطر اینه که گذر زمان اهمیتش رو برامون کمرنگ نکنه و جامعه هم آمادگی پذیرشش رو داشته باشه.
یادتونه چند سال پیش یه جوون بسیجی رو به جرم امر به معروف و نهی از منکر به طرز فجیعی به قتل رسوندن؟ هرکاری کردن پدر و مادر شهید حاضر به بخشش قاتل نشدند. اما روز اعدام درست همون لحظه ای که طناب دار رو به گردن جوان قاتل انداخته بودند پدر شهید اعلام کرد که اون رو بخشیده. وقتی علت رو پرسیدن اعلام کرد که بهش اطلاع داده بودن قراره از این اعدام سوءاستفاده بشه و کلی اراذل و اوباش برنامه داشتن تا بعد از اعدام هرج و مرج ایجاد کنند.
اینا رو گفتم که بگم بعضی کارها به رغم درست بودنشون ولی باید تو انجامشون دقیق و نکته بین بود.
آیا هدف ما حذف فیزیکی سران فتنه است؟ اصلا آیا مشکل ما اشخاص هستند یا تفکر مسمومی که تو جامعه تزریق کردند؟
محارب باید اعدام بشه. شکی درش نیست! اما وقتی که تفکر کثیفش رو هم با خودش به گور ببره. اعدام قاتلین حسین غلام کبیری مطالبه ی ما است. ولی بهتر نیست این اعدام وقتی صورت بگیره که مطالبه ی طرفداران سابق سران فتنه هم شده باشه؟
م.رضوی
یکشنبه 28 آذر 1389 02:21 ب.ظ
سلام
اگه قبل از این هفته اخیر این تحلیل رو می شنیدم قبولش می کردم، اما با این اتفاقات اخیر حق دارم که تردید کنم.
اینکه: صبر علوی مقام معظم رهبری ایجاب میکند که صبر کنند( تاکید روی واژه ی صبر) تا قاطبه مردم از مسئله«عبور» کنند و کسی آنسوی پل « بی بصیرتی » جا نماند، یعنی مردم باید بفهمند سران فتنه مستحق اعدامند تا قوه قضا بتونه این حکم رو اجرا کنه. نه؟
و این یعنی که ما باید در این خصوص روشنگری کنیم تا اعدام سران فتنه به مطالبه عموم مردم تبدیل بشه.
این مگه همون کاری نبود که آقای قدیانی کرد؟ پس چرا باهاش برخورد کردند؟
اگه این تحلیل رو بپذیریم قوه قضا باید از اینگونه روشنگری ها استقبال کنه نه اینکه این طور چکشی برخورد کنه.
قبل از صحبت های آقای لاریجانی می گفتم این اقدام سرخود بوده، ولی با دفاع ایشون از دادستان معادلات ذهنی م به هم ریخت!

پاسخ صالحه : علیک سلام
مشکل من هم دقیقا همین عمل عجیب فیلتر کردنه. هیچ دفاعی برای برخورد با قطعه به این نحوی که صورت گرفت ندارم. ولی اینکه باید روشنگری بیشتر صورت بگیره باور من بوده و هست. و البته این روشنگری فقط برای من و شمای بچه بسیجی نیست. این "وظیفه" ی ماست که برای عامه ی مردم روشنگری کنیم. حالا اگه با بی انصافی باهامون برخورد شد نباید اصل موضوع(روشنگری) رو زیر سوال ببریم.
ملاک ما که نباید دفاع کردن یا دفاع نکردن ایشون از دادستانی باشه. نه؟
یکشنبه 28 آذر 1389 02:12 ب.ظ
بچه های دوستت چی شدن؟
قضیه چی بوده؟
پاسخ صالحه : خواهر زاده های دوستم بودن. کوچیکتری (سه ساله) خوشبختانه به هوش اومده ولی بزرگتری(هشت ساله) هنوز تو کماست و محتاج دعای ما.
قضیه این بوده که ترورسیت خدانشناس وقتی میبینه لو رفته از جایی که مردها حضور داشتن فرار می کنه وقتی به جایی می رسه که بچه ها و نوجوونها حضور داشتن وسط جمعیت خودش رو منفجر می کنه.
خواهش می کنم به جز زخمی ها برای شاهدین ماجرا هم دعا کنید. دیدن جنازه های تکه تکه شده حال خیلی ها رو بد کرده. دعا کنید دیگه هیچ وقت از این مسائل تو مملکت نداشته باشیم. مخصوصا سیستان و بلوچستان مظلوم و صبور...
یکشنبه 28 آذر 1389 01:08 ب.ظ
خیلی بد شد راستش... خیلی بد شد... حركت خوبی شكل گرفته بود اما...
خیلی حرفا دارم كه بزنم اما تریبونی ندارم. ضمنا بچه ها رو سوار بر موج احساس می بینم نه منطق. توی همچین شرایطی ترجیح میدم خفه خون بگیرم. متاسفانه موضوع فیلتر شدن ها با مجازات و برخورد با سران فتنه خلط شده. ما بابت فیلتر كردن ها شاكی هستیم اما این دلیل نمیشه كسی رو كه تا دیروز آیت الله خطابش می كردیم از مرجعیت بكشیم پایین و با اسم و فامیل و یا حتی با القاب مختلف خطابش كنیم. این روحیه خطرناكیه...
پاسخ صالحه : ممنون از شما دوست بی نام
البته دور از جون که خف.. این رو نفرمایید. همین وبلاگ من پذیرای تمام نظرات اعم از موافق و مخالفه. پس همه ی دوستان راحت باشند و نظراتشون رو بگن
با شما هم کاملا موافقم
من هم این وضعیت و این دلخوری ها رو دوست ندارم. قضیه می تونست منطقی تر از اینها دنبال بشه (از طرف همه، تاکید می کنم همه!) ولی حالا هم دیر نشده. شاید بشه کاری کرد این وضعیت بغرنج به خیر و خوبی تموم بشه. چیزی که مسلمه شکاف تو جبهه ی خودی به نفع نظام نیست. اگه حقی ضایع شده باید اعاده بشه و اگه توهینی شده باید عذرخواهی صورت بگیره. بسه هرچی ریشخند دشمن شدیم
علی مشهدی
یکشنبه 28 آذر 1389 01:00 ب.ظ
البته منظورم با شما نبود ها شما ماشاالله کارتون خیلی خوبه کلی گفتم همهبرای مهدویت کار کنیم
پاسخ صالحه : خواهش می کنم
البته منظورتون با من بود هم ایرادی نداشت. پرداختن به خیلی مسائل تو برنامه ام هست ولی برنامه ریزیم متاسفانه مدادم به هم می خوره. برای پرداختن به بعضی مسائل باید یا دانشش رو یا داشت یا مطالعه تو اون زمینه رو بیشتر کرد که اگه شبهه ای یا سوالی مطرح شد حداقل خودمون رو بتونیم متقاعد کنیم. همین الان یه مطلب چرب و چیلی درباره ی ولایت فقیه دارم که باید آماده بشه تا تو وبلاگ قرارش بدم. از طرفی سرعت وقوع بعضی اتفاقات انقدر سریعه که نمیشه به همه شون پرداخت. همین قضیه ی یارانه ها که دیشب یه سرفصل جدیدیش رو داشتیم مگه موضوع کمیه؟ از طرفی اگه بخوام می تونم روزی دو بار آپ کنم و درباره ی همه چی بنویسم اما اونطوری هم کیفیت کار پایین میاد هم پست ها خونده نمیشن. تازه از کار و زندگی و درسم هم باید بزنم و مطمئنا هیچی از درس مهمتر نیست.
ولی شما هروقت نکته ای به ذهنتون رسید مثل همین یادآوری که فرمودید خوشحال میشم بهم بگید. تذکر همیشه لازمه.
یکشنبه 28 آذر 1389 12:58 ب.ظ
سلام علیکم
نیاز شدید جامعه به مباحث مهدوی
رهبر معظم انقلاب می فرمایند :
احساس ضعف برای یک ملت خیلی احساس خطرناک و سم مهلکی است.
یکی از برکات اعتقاد به مباحث مهدوی این است که انسان احساس اطمینان و قوت قلب و قدرت می کند (1384)
انشاالله از کار کردن برای مباحث مهدوی باز نمونیم دعا کنین
یا علی
پاسخ صالحه : علیک سلام علی آقای بزرگوار
سعی می کنیم بیشتر از قبل فرمایش آقا رو سر لوحه قرار بدیم
ممنون از تذکرتون
چهار طاق
یکشنبه 28 آذر 1389 12:52 ب.ظ
سلام. حرفهای آقای موزونی تایید میشه
پاسخ صالحه : علیک سلام
ممنون
خداوند بر تاییداتتان بیفزاید!
شاهد
یکشنبه 28 آذر 1389 12:11 ب.ظ
سلام
به آقای موزونی:ممنون از مطلب خیرخواهانه تون اما چند نکته!
خود حضرت امام خامنه ای این عالی جنابان رو میکروب سیاسی لقب دادند(همین چند روز پیش)
اگه بخوایم این تز رو قبول کنیم که تا همه جامعه بصیرت موضوعی رو پیدا نکرده نباید عملی بشه خب پس چطوره که قبل از اینکه بصیرت برای فیلتر شدن قطعه 26 به وجود بیاد این حکم اجرا می شه؟
این بحث یه بحث کاملا داخلی و امر به معروفی هست . از همه خواهش می کنم در هر موردی سریع پای رهبر رو وسط نکشید! هر انسانی جایزی الخطاست دلیل نداره رفتار تمام افرار جامعه رو مرتبط با رهبر بدونیم . هر کس خودش مسئول عملکرد خودشه.
پاسخ صالحه : علیک سلام
نقطه ی اشتراک عقایدمون اینه که فیلتر کردن قطعه کار اشتباهی بود. ولی با بقیه ی صحبتتون(یه جاهاییش) چندان موافق نیستم. اختلاف نظره دیگه! اختلاف نظر هم یه امر کاملا طبیعیه!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30