تبلیغات
چوب خدا صدا نداره... - بیایید در اعتقاداتمان شک کنیم!!!

بیایید در اعتقاداتمان شک کنیم!!!

 

نوشته شده توسط:صالحه

بسم الله

پرده ی اول پاسخ به شبهات در ادامه ی همین متن

1- پست جدید و طوفانی ادیب شناس(همشهری ها ی عزیز حتما بخوانید):
« سنگکوب » سنگکوب کرد،« حدثِ » مهران غیب شد و مهران همچنان «حاظر است»!!!

همشهری ها و دوستان گرامی که مباحثه ادیب شناس رو دنبال می کنند می تونن از طریق جیمیل زیر مستقیما با آقای افشار در ارتباط باشن:
adibshenas@googlemail.com
2- وبسایت رسمی نه ده افتتاح شد( کلیک کنید )


اما پست جدید که قبلا توی وبلاگ یکی از دوستان قولش رو داده بودم:

بیایید به اعتقاداتمون شک کنیم دوستان!! شاید تابحال اشتباه می کردیم! تا حالا براتون این ذهنیت پیش اومده که فریب یه بازی سیاسی رو خوردید؟ که دین چیزی نیست که این آقایونِ آخوند ها به خورد ما دادن؟ تا حالا فکر کردید چقدر محتمله که اینها می خوان با سوءاستفاده از اعتقادات اشتباه مذهبی ما جیب خودشون رو پر کنن؟
اصلا چرا باید این چیزهایی که ریشه ای تو دین نداره و اختراع آقای خمینی هستن رو قبول کنیم؟
کی گفته ولایت فقیه ادامه ی ولایت پیامبر و ائمه است؟ اصلا یه نفر اول بیاد عصمت پیامبر و ائمه رو ثابت بکنه!!!
چرا تو اینهمه آیات قرآن و روایاتی که از ائمه رسیدن یه مورد نداریم که صریحا اشاره به لزوم حکومت یک فقیه در راس جامعه ی اسلامی بکنه؟
اصلا کی گفته باید حتما نظام سیاسی یه جامعه ی اسلامی "حکومت اسلامی" باشه؟
چرا رهبر باید مادام العمر رهبر باشه؟
چرا نمی تونیم ازش انتقاد کنیم؟
مگه رهبر معصوم و بری از خطاست که ولایت کل مسلمین جهان رو داشته باشه؟
حالا گیریم ولایت فقیه قابل قبول بود! دیگه لفظ مطلقه برای چیه؟ آیا ولایت مطلقه ی فقیه نمونه ی بارز استبداد دینی نیست؟؟
.
.
.
دوستان آرومتر خواهش می کنم! چرا جوش اوردید؟ اینهایی که خوندید حرفهای من نیستن که!
اینها مشتی از خروارها شبهه ای هستن که صدقه سر امثال دکتر سروش و شاگردان فکری ایشون به مشخصه ی بارز اسلام شیعی-یعنی ولایت مطلقه ی فقیه- وارد شدن!
البته به نوبه ی خودم از اون افراد کمال تشکر رو دارم! چرا که باعث شدن با بیرون اوردن دوباره ی بعضی کتاب ها از قفسه ی کتابخونه باز هم به بار علمی خودم اضافه کنم و پایه و مبنای اعتقاداتم رو قوی تر کنم.

اگه انشاءالله مشغله ی درسی اجازه بده تا چند روز آینده پاسخ مبسوط تمام این شبهه ها رو خواهم نوشت.

جــدیــــــــــد
قصد داشتم صبر کنم تا کل متن آماده بشه و تو ادامه مطلب قرارش بدم. اما انگار نمیشه. از طرفی هنوز بعض منابعی که دنبالشون می گردم  رو پیدا نکردم، از طرف دیگه افرادی که می خواستم ازشون کمک بگیرم در دسترس نیستند. بنابراین فکر کردم مرحله به مرحله و جز به جز پیش بریم. اینجوری همه ی اجزای مختلف بحث خوب جا می افتند.

به نظر می رسه اعتقاد به اسلامی بودن حکومت، لازمه ی پذیرش "ولایت فقیه" باشه. پس جزء اول بحث ما انشاءالله تبیین ضرورت "حکومت اسلامی" خواهد بود(فردا-یکشنبه).
دوستان اگر در این خصوص نظری دارند که به روند بحث کمک می کنه در اختیار بقیه هم قرارش بدهند تا همه استفاده کنیم.

پرده ی اول

با تاملی اندک در ابتدایی ترین جوامع و حتی نظام های اجتماعی کوچکی که به هر دلیلی از تمدن بشری دور مانده اند-از ابتدای تاریخ تا کنون- به این نتیجه خواهیم رسید که زندگی بشر اجتماعی بدون تعیین فرد یا گروهی برای اداره ی امور، امکان پذیر نخواهد بود. هیچ کشور یا استان یا قبیله ای نیست که به مدیر یا حاکم نیاز نداشته باشد.

امام علی علیه سلام:

همانا که مردم به زمامدار ـ چه خوب و چه بد ـ نیازمندند تا مؤمنان در سایه حکومت به کار خود مشغول و کافران هم بهره مند شوند و مردم در سایه حکومت زندگی کنند و به وسیله زمامدار، بیت المال جمع آوری می شود و به کمک آن با دشمنان مبارزه می توان کرد. جاده ها امن و امان می گردد و حق ضعیفان از نیرومندان گرفته می شود. نیکوکاران در رفاه و از دست بدکاران در امان می باشند.

پس در ضرورتِ لزوم حکومت شکی وجود ندارد. اما آیا می توان برای تمام جوامع، نوع یکسانی از حکومت را تعریف کرد؟ آیا اگر یک نوع خاص از نظام سیاسی و اقتصادی جوابگوی نیازهای یک جامعه ی خاص بود می توان آن را برای تمام جوامع –با هر نوع مرام و مسلک دینی و فرهنگی-  به کار گرفت؟ آیا نظام های سیاسی و اقتصادی غرب و شرق که بر مبنای ایده آل های جوامع سکولار شکل گرفته اند جوابگوی نیازهای جوامع اسلامی هستند؟

در یک جامعه ی اسلامی، شرط سعادت و کمال انسان  ها رعایت تمام احکام فردی و اجتماعی از سوی همگان است. "ضرورت اجرای احکام که تشکیل حکومت رسول اکرم(ص) را لازم آورده منحصر و محدود به زمان آن حضرت نیست و پس از رحلت رسول اکرم(ص) نیز ادامه دارد... احکام اسلام محدود به زمان و مکانی نیست، و تا ابد باقی و لازم الاجرا است. تنها برای زمان رسول اکرم نیامده تا پس از آن متروک شود و دیگر حدود و قصاص یعنی قانون جزای اسلام اجرا نشود یا انواع مالیات های مقرر گرفته نشود یا دفاع از سرزمین و امت اسلام تعطیل گردد."(ولایت فقیه، 1357، ص 29)

امام رضا (ع) می فرماید: اگر کسی بپرسد چرا خدای حکیم ”اولی الأمر“ قرار داده و به اطاعت آنان امر کرده است جواب داده خواهد شد که به علل و دلائل بسیار چنین کرده است، از آنجمله این که چون مردم بر طریقه ی مشخص و معینی نگهداشته شده و دستور یافته اند که از این طریقه تجاوز ننمایند و از حدود و قوانین مقرر در نگذرند زیرا که با این تجاوز و تخطی دچار فساد خواهند شد، و از طرفی این امر به تحقق نمی پیوندد و مردم بر طریقه ی معین نمی روند و نمی مانند و قوانین الهی را بر پا نمی دارند مگر در صورتیکه فرد (یا قدرت) امین و پاسداری بر ایشان گماشته شود که عهده دار این امر باشد و نگذارد پا از دایره ی حقشان بیرون نهند یا به حقوق دیگران تعدی کنند، زیرا اگر چنین نباشد و شخص یا قدرت بازدارنده ای گماشته نباشد هیچکس لذت و منفعت خویش را که با فساد دیگران ملازمه دارد فرو نمیگذارد و در راه تأمین لذت و نفع شخصی به ستم و تباهی دیگران می پردازد. علت و دلیل دیگر این که ما هیچیک از فرقه ها یا هیچیک از ملتها و پیروان مذاهب مختلف را نمی بینیم که جز بوجود یک برپانگهدارنده ی نظم و قانون و یک رییس و رهبر توانسته باشد به حیات خود ادامه داده باقی بماند، زیرا برای گذران امر دین و دنیای خویش ناگزیر از چنین شخصی هستند. بنابراین در حکمت خدای حکیم روا نیست که مردم یعنی آفریدگان خویش را بی رهبر و بی سرپرست رها کند زیرا خدا می داند که بوجود چنین شخصی نیاز دارند و موجودیتشان جز به وجود وی قوام و استحکام نمی یابد و به رهبری اوست که با دشمنان می جنگند و درآمد عمومی را میانشان تقسیم می کنند و نماز جمعه را برگزار می کنند و دست ستمگران جامعه را از حریم حقوق مظلومان کوتاه می دارند.... چنانکه از فرمایش امام علیه السلام استنباط می شود علل و دلائل متعددی تشکیل حکومت و برقراری "ولی امر" را لازم آورده است. این علل و دلائل و جهات، موقتی و محدود به زمانی نیستند، و در نتیجه لزوم تشکیل حکومت همیشگی است. مثلا تعدی مردم از حدود اسلام و تجاوز آنان به حقوق دیگران و این که برا یتأمین لذت و نفع شخصی خود به حریم دیگران دست اندازی کنند همیشه هست. نمی توان گفت این فقط در زمان حضرت امیر المؤمنین بوده و مردم بعدا همه ملائکه می شوند!(همان، ص 46-49)

با این تفسیر آیا عقلا بدون حکومتی اسلامی که با نفس احکام اسلام و نحوه ی اجرای آنان آشنا باشد می توان جامعه را به سمت سعادت دنیوی و اخروی رهنمون گشت؟ 

محمد مجیدی
چهارشنبه 8 دی 1389 08:42 ب.ظ
سلام
جالب بود
با سرگذشت قاتلین امام حسین "کلک بی کلک " به روز می باشد
بما سر بزنید
پاسخ صالحه : تکراری چرا؟
محمد مجیدی
چهارشنبه 8 دی 1389 08:42 ب.ظ
سلام
جالب بود
با سرگذشت قاتلین امام حسین "کلک بی کلک " به روز می باشد
بما سر بزنید
پاسخ صالحه : علیک سلام
حتما
mm
چهارشنبه 8 دی 1389 12:41 ب.ظ
لطفا شما که معنی دیکتاتوری را می دانید آن را برایمان معنی کنید که بدانیم با ولایت مطلقه فقیه جور در می آید یا نه؟
پاسخ صالحه : چشم
بعد از "نه دی" در خدمتم. و خواهید دید ولایت مطلقه ی فقیه نه تنها دیکتاتوری نیست بلکه مانع استبداد هم می شه!
اندکی صبر...
محمد حسن
یکشنبه 5 دی 1389 05:16 ب.ظ
خواستم به این آقای رسولی یا بقایی یا هرچه که اسمش هست بگویم آدرس سایتی، وبلاگی، ایمیلی چیزی بدهند که ما هم بدانیم با چه کسی گفتگو می کنیم. البته باید لطف کنند و وبلاگ واقعی خودشان را معرفی کنند چون ما می توانیم سریع میزان عمر وبلاگ به همراه IP کسانی که پست می گذارند را در بیاوریم.
بر سبیل مزاح باید عرض کنم که اگر ایشان وبلاگ نویس نیستند بهتر است در بحث وارد نشوند چون از قدیم و ندیم گفته اند:
«وقتی دو تا وبلاگ نویس دارند حرف می زنند، یک وبلاگ خوان نمی پرد وسط شکلک نیشخند بگذارد»
یاحق
پاسخ صالحه : فکر نکنم آقای بقایی... ببخشید! آقای رسولی دوباره بخوان وارد بحث بشن. آخه این روش رو کاملا مردود می دونند. نمی دونم چرا وقتی آقای بقایی یا دوستانشون می خواستند این شبهه رو جا بندازند که آقای افشار مثلا همون شوکتی یا رشنوی یا موزونیه ایشون این رویه رو مردود ندونستند؟؟!!!
نقل قول صحیحی فرموید!:)
فترمه
یکشنبه 5 دی 1389 01:49 ب.ظ
سلام
وقتی پولت با خواسته خانم نخواند خون كثیف می شود
پاسخ صالحه : علیک سلام
پس خدا صبر بده(و البته پول!!!!)
فترمه
یکشنبه 5 دی 1389 08:19 ق.ظ
سلام صالحه جان
بیا اعتقادات خویش را باور كنیم!!
پاسخ صالحه : علیک سلام
شنیدید که میگن "شک" اولین مرحله ی یقین است!؟؟
قلم دانش آموز
یکشنبه 5 دی 1389 08:15 ق.ظ
پاسخ صالحه : ممنونم
کربلایی فاطمه زهرا
شنبه 4 دی 1389 09:20 ب.ظ
سلام علیکم خداقوت
با مطلب کوتاه ومفیدی (تا خاک نشدی خاکی باش) به روزم
انشاا... همگی حسینی بشیم
منتظر حضورتان
یاحسین
پاسخ صالحه : علیک سلام
خدا قوت
خدمت می رسیم
آرام آرام
شنبه 4 دی 1389 08:08 ب.ظ
سلام،خداقوت.کتاب ولایت فقیه حضرت امام خمینی(ره)جواب این سوالها هست
پاسخ صالحه : علیک سلام دوست خوبم. از اون کتاب با ارزش حتما استفاده می کنم.
ممنون
m m
شنبه 4 دی 1389 08:05 ب.ظ
این که ما می بینیم جز دیکتاتوری نمی شه اسمش روچیز دیگه ای گذاشت. چون حرف فقط حرف مقام معظم است وبس. حتی مجلس که باید نماینده ملت باشد مطیع محض آقاست در غیر این صورت تایید صلاحیت نمی شوند و همیشه حکم حکومتی لازم الاجراست. به همین خاطر است که عده ی زیادی از مردم طرفدار جدایی دین از سیاست می شوند .
پاسخ صالحه : دوست گرامی شما نه معنی دیکتاتور رو می دونید نه اطلاعات دینی تون به اون حد رسیده که بدونید ولایت یک فقیه ادامه ی ولایت پیامبر و ائمه ی اطهار است. کمی صبر کنید. تمام اینها رو خواهم نوشت انشاءالله.
دومی
شنبه 4 دی 1389 07:02 ب.ظ
زاستی تو همون کامنتی که خودتون اشاره کردین (کامنت سی و یکم پست اخیرش)توجه نکردین که چی گفته :
این چیزها را من خوب می فهمم ما دزفولی ها متاسفانه در زمینه ی خراب كردن رتبه ی اولیم حاظریم !!!! جانمان را بدهیم تا كاری را خراب كنیم و وقتی ببینیم كسی در حال پیشرفت است برای زمین زدنش خواب و خوراك نداریم ...
این البته کاریه که خود بقایی به خوبی داره انجامش میده . حتا از خرج زن و بچه ش برا خراب کردن دیگرونو نشون دادن خودش بهره میگیره .ولی دقیقن منظورش با شما و اقای افشار تو این جریانه . چطور تا حالا به این عادت دزفولیا اشاره نکرده بود ؟ نه که تا حالا هرچی کرده به نفع دزفولیا بوده، حالا شما اومدین جلو پیشرفتشو گرفتین و دارین خرابش می کنین . آخه جمع کردن مشتی دختر و پسر جوون و نوجوون تو زیر زمین خونه و برقرار کردن یه ارتباط تلفنی با فسیلای ادبی و در عوض خراب کردن وجهه ی کسایی که با افتحار نام دزفول تو فضای حاضر اینترنت دارن فعالیت می کنن ، باعث پیشرفت دزفول میشه . شما چرا نمیزارین این شهر پیشرفت کنه ؟ این شهر فقط با فعالیت این آقای به ظاهر ادیب ÷یشرفت میکنه . مگه این همون کسی نبوذ که تو جریان انجمن فصه به خانوم مقدم نوشته بود تو این شهر فقط یه انجمن قصه هس و اونم انجمن فصه ی منه .پس همه کنار . کسی حق نداره چلو پیشرفت دزفولو بگیره .
امون از جهل مرکب بعضی ها .
پاسخ صالحه : مهم نیست. اجازه بدید اعصابش رو با این تیکه پراکنی به آقای افشار و حامیانش آروم کنه. من نمی دونم از خرج خانواده اش برای چه کاری میزنه. درباره ی چیزی که نمیدونم اظهار نظری نمیکنم. و همینطور درباره ی نحوه ی برقراری جلسات انجمن. ولی با اون تیکه ی صحبتتون درباره ی انجمن خانم مقدم موافقم. این آقای بقایی نشون داده به جز خودش چشم دیدن پیشرفت هیچ کس رو نداره.
محمد از دزفول
شنبه 4 دی 1389 05:11 ب.ظ
سلام
شما دعوتید به خواندن اولین پست متفاوت وبلاگ ناصیران (خانه تکانی مجازی)
پاسخ صالحه : علیک سلام
تسلیت میگم. خدا رحمتشون کنه و به شما و خانواده ی ایشون صبر بده.
ریحانه
شنبه 4 دی 1389 05:08 ب.ظ
سلام صالحه جون
خیلی خوشحالم قطعه باز شده
خیلی
پاسخ صالحه : علیک سلام ریحانه ی عزیزم
منم خوشحالم
حالا اینا اشک شوقه دیگه! نه؟
انصارحزب الله دزفول
شنبه 4 دی 1389 04:50 ب.ظ
نشریه پلاک (ویژه یوم الله ۹دی)

ازسوی انصار حزب الله دزفول چاپ

و بمناسبت این روز در سطح شهرستان توزیع می شود

پاسخ صالحه : خدا قوت
رضا رسولی
شنبه 4 دی 1389 02:21 ب.ظ
عجب ... چه شیر تو شیری است است این منطق شماها نه بابا مثل این كه شما مشكلتان چیز دیگری است و اصلا با ادبیات كاری ندارید راستش كلی خندیدم وقتی دیدم پرانتز را مایملك بقایی دانسته اید و هر جا دو تا پرانتز دیدید مثل ذهن های شرطی شده عمل می كنید من فكر میكردم مشكل شما ادبی است من هم مثل شما وبلاگها را میخوانم خوب هم می خوانم شوكتی هم دوست من است همانطور كه بقایی هم دوست من است شوكتی را هم از طریق بقایی شناختم و او ایشان را به من معرفی كرد این چیز پتهانی نیست من از خوانندگان دلپرسه هستم و به شعر های آقای شوكتی هم علاقه دارم همانطور هم قلم بقایی را دوست دارم و الفبا را میخوانم مطلبی را كه بقایی در باره ی فرهنگ دزفول نوشته بود را همه به یاد دارند مال چند سال پیش نیست همین چند ماه پیش بود و درباره مطلب دیسون بود این هم چیز پنهانی نیست كه كشف كردنش ذوق داشته باشد منظره جان ضعف منطق شما باعث شده به جای پاسخ دادن صورت مسئله را پاك كنید اصلا فرض كنید من بقایی ام فتحی هم بقایی است آذر كیش هم بقایی است سعیدی راد هم بقایی است شما حواب كدامیك را توانستید بدهید؟ همه ی اینها توله ی شیطانند ؟ این ادب از كجا آمده ؟ این شیوه ی عمل صالحان است ؟ من آمده بودم از در ادبیات وارد شوم میبینم كه با دشنام جواب میدهید این روش حتی اگر كسی اشكالی هم داشته باشد را اصلاح نمی كند هیچ همه ی تلاشتان را هم به باد می دهد بقایی در روشهایش اشكالاتی دارد من هم به گفته ام اما روش شما كاملا برخورد شخصی و اهانت آمیز است و برای من یكی مردود است ببخشید كه وقتتان را گرفتم
پاسخ صالحه : آقای بقایی.... ببخشید! آقای رسولی!!!
اینهایی که منظره گفت و من تایید کردم فقط گوشه ای از نکاتی بودند که نشون میداد رضا رسولی همون مهران بقایییه! افرادی که حتی مثل من فقط چند ماه با ادبیات سایت الفبا آشنا بودن هم خیلی راحت متوجه این تشابه عجیب ادبیات رسولی و بقایی میشن دیگه چه برسه به باتجربه تر ها!
آقای بقایی! خیلی سعی کردید دلایلی دست و پا کنید تا این گاف رو بپوشونید! ولی متاسفانه موفق نشدید. مطمئن باشید خیلی از دوستان قدیمی شما با خوندن چند خط از این نوشته ها خیلی زود متوجه شدند که رضا رسولی واقعا کیه! مخصوصا که تو کار کامنت جعلی سابقه هم داره!!!
عجله نکن برادر!
اندکی صبر نزدیک است!
علی مشعدی
شنبه 4 دی 1389 01:56 ب.ظ
سلام بر همه و شما

رهبر معظم انقلاب
دشمن قلب جوانان ما را نشانه گرفته است، معنای نشانه رفتن قلب جوانان، مورد حمله قرار گرفتن دین و ایمان جوانان است و جلوگیری از این تخریب با سلاح و اقتصاد پیشرفته یا علم و تكنولوژی ممكن نیست بلكه به منطق صحیح برای دفاع از ارزش‌ها و پایبندی به آنها نیاز است.
پس باید
علم و منطق و بالا ببریم تا این جور شبه ها مارو در اعتقاداتمون سست نکنه
مارو خیلی دعا کنید دوستان که یه موقع در اعتقاداتمون سست نشیم
یاعلی به امید فرج
پاسخ صالحه : علیک سلام
ممنون از نکته ی دقیقی که فرمودید.
منظره
شنبه 4 دی 1389 07:01 ق.ظ
صالحه جان سلام
یه کتاب دارم بنام : روانشناسی توله های شیطان.
کتاب مفیدیه.
بدم بخونی؟
منظره
شنبه 4 دی 1389 06:59 ق.ظ
صالی جون دیدی سلولای خاکستری مغز من مثل ساعت کار میکرد؟
این رضا رسولی خود بقاییه.
طفلک امضای نوشتنش مثل روز روشنه.
دقت کن صالحه
بقایی نوشته اش پره از رسم الخط های من درآوردی و غلطه.
فقط املاش نیست که مصیبته.
دقت کن اینجا رو :
((...بقایی چه آسیبی به آنها زده است ( جامعه ی جهانی) كه ظاهرا شما نماینده اش هستید....))
و یا :
((...لطفا كسی از این ( منظره) بپرسد جنابعالی...))
گرفتی صالحه؟؟؟
این رضا رسولی خود بقاییه.
اونه که توی الفبا از پرانتز استفاده ی گیومه میکنه.
البته استفاده پرانتزی هم از پرانتز میکنه ها.
لورفتی بقایی
لورفتی بقایی
آچین و واچین
یه پاتو ورچین
باریکلا به سلولای خودم.
مهران رسولی (بخوانید رضا بقایی)
من که اسم وبلاگ خاصی رو نیوردم برای اون مثالی که زدم.
چی شد خودت مثال دیسون رو آوردی؟
(طفلک آقای موزون)
هان؟؟
چی شد اسم دیسون رو آوردی؟؟
از قدیم گفتن حرف رو بذار زمین صاحابش برش میداره.
آقای مهرضا بَقولی ( مهران بقایی+رضا رسولی) اینجوریا بارت بار نمیشه.
با ما خانما هم در نیفت.
مثل یه مرد! برو جواب ادیب شناس رو بده.
اینروزا بدجوری دنبه بره رفته بالا آقای محترم.
ضمنا من که به صالی جون گفتم وبلاگم تعریفی نداره و از دادن آدرسش خجالت میکشم.
ممنون بقولی جان که رفتی عکسامو دیدی.
نظر دادی؟؟؟
برم ببینم.
فعلا چاکرات همه تون
بااااااااای
پاسخ صالحه : منم پرانتزها رو که دیده بودم شک کردم ولی باورم نمیشد آقای بقایی از این گاف ها بده و با شیوه ی خاص خودش بنویسه. اونم اینقده تابلو!
می خوام بدونم این آق رضای رسولی از کجا فهمیده لینکهای آقای شوکتی چند درصدشون شمالی و اهل آستارا هستن؟ صبر کن ببینم! این همون بحثی نیست که بقایی با آقای شوکتی داشته و این حرفها رد و بدل شدن! رضا رسولی اینها رو از کجا می دونه؟؟؟؟ بابا آقای بقایی! خب چرا خودت رو اذیت می کنی؟ با اسم خودت بنویس که بیشتر از این پرونده ات رو حجیم تر نکنی
آقای بقایی!
خواهش می کنم خونسردی خودتون رو حفظ کنید! آقای افشار که تا اینجا چیز خاصی نگفته!
رحمت خدا
شنبه 4 دی 1389 02:33 ق.ظ
سلام آبجی صالحه. میدونم خیلی بیمعرفتم. شرمنده ام بخدا. !!I am very busy. توی کلاس اندیشه اسلامی حسابی بحث ولایت فقیه و جدایی دین از سیاست رو باز کردم. یکشنبه هم کنفرانس دارم! امیدوارم از مطالب شما هم استفاده کنم! راستی قطعه که هنوز رفع فیلتر نشده؟ شما کدوم آدرس رو میزنین؟!
از همه مهمتر با یه داستان زیبا به روزم!
التماس دعا...
پاسخ صالحه : علیک سلام
ای بابا! بی معرفت چیه؟ چون خودم هم خیلی گرفتارم همه رو درک می کنم.
راستش فکر نکنم تا یکشنبه آماده بشه. اما سعی خودم رو می کنم.
قطعه با دامنه ی دات آی آر رفع فیلتر شده.ولی با دات کام باز نمیشه
الان میام داستان رو می خونم.
امین
شنبه 4 دی 1389 12:29 ق.ظ
سلام ، این مطلب آخریه مارو گرفت ، امیدوارم بتونید به همان خوبی از پس شبهات بر بیایید (انشالله).
اللهم عجل لولیک الفرج
پاسخ صالحه : علیک سلام
علما خیلی وقته که از عهده ی این پاسخگویی براومدند منتها تو هیاهوها و شبهه پراکنی ها گم شدن. انشاءالله تا چند روز آینده مطلب پر ملاتی خواهیم داشت!
رضا رسولی2
شنبه 4 دی 1389 12:05 ق.ظ
اصلا اینها به كنار ادبیات فقط یعنی قصه و انجمن قصه؟ یا شما از ادبیات فقط قصه رامیشناسید ؟اینهمه جلسات ادبی به جز قصه در دزفول برگزار میشود چند جلسه ی شعر داریم جلسه ی شاهنامه خوانی داریم شعر محلی داریم نمایشنامه خوانی داریم ادبیات محلی داریم اینها چه ربطی به بقایی دارند؟ آنها چه اعتراضی دارند ؟ بقایی چه آسیبی به آنها زده است ( جامعه ی جهانی) كه ظاهرا شما نماینده اش هستید چه اعتراضی كرده اند؟ من نه همفكر بقایی هستم نه خود بقایی نه دشمن بقایی نه دشمن شما ولی چیزی كه شما می گویید با عقل جور در نمی آید از یك طرف میگویید بقایی وجهه ی جهانی ادبیات دزفول !! را خدشه دار كرده اما نمی گویید كجای جهان اعتراض كرده اند ؟‌ به بنده می فرمایید جوش آورده ام اما جنابعالی از استخوان شكستن حرف میزنید این كار یعنی تهدید كردن این با عقل جور در می آید؟ اصلا من شیرازی ام بقایی را هم نمی شناسم كار شما و حرف شما منطقی است ؟ آیا فكر نمی كنید این كار های شماست كه وجهه ی دزفول را خراب می كند لطفا كسی از این ( منظره) بپرسد جنابعالی كه همه ی همتت چند تا عكس است كه در وبلاگت زده ای از سلولهای خاكستری مغزت چه بهره ای برده ای ؟ اگر منظورت از آن چیزی كه بقایی درباره ی فرهنگ دزفول و وبلاگ دیسون و آن داستان خرها نوشته بود هست و شما اعتراض داری چرا در وبلاگ خشك و خالی ات به جای چند عكس اعتراض نكردی و مطلبی ننوشتی شما هم می نوشتی كسی جلویت را نگرفته بود اما ظاهرا خود شما ترسیده بودی!!‌ ببخشید طولانی شد
پاسخ صالحه : ادبیات فقط به معنی قصه و انجمن قصه نیست. واضحه که نیست! ولی اینهمه جلسات ادبی که می فرمایید چندتا شون وبسایت پربیننده دارند؟ چند تاشون مسئولی مثل آقای بقایی دارند؟
آیا اگر کسی به رفتار غلطی اعتراض نکرد بقیه هم باید ساکت بشینن؟
فکر کنم اگر کمی صبر کنید صدای اعتراض ها رو هم بشنوید! در ضمن لازم نیست خیلی به گوشهاتون فشار بیارید تا صدای اعتراض جهان رو بشنوید! برای شنیدن صدای این اعتراض نیازی به گوش سر نیست! و البته هدف آقای افشار هم ممانعت از بلند شدن این صداست که متاسفانه یک روزی در جایی همین نزدیکی ها بلند شد!
نه آقای افشار نه من نه هیچ فرد دیگه ای قصد شکستن استخوان آقای بقایی رو نداریم. ایشون خودش باید مواظب خودش باشه. با رسم فلک نمیشه شوخی کرد!
منظره خودش باید بیاد جواب شما رو بده. ولی اگر بقایی حق داره هرچیزی تو وبلاگش بنویسه و تا هر حدی که خودش دلش میخواد از سلولهای خاکستریش استفاده کنه(مثلا حاضر رو بنویسه حاظر!) خب حتما منظره هم به اندازه ی اون حق داره!
رااااااااااااااااااااااستی
شما که تو کامنت قبلی فرمودید پنج ساله با آقای بقایی دوست هستید! من باب مثال گفتید شیرازی هستید و ایشون رو نمی شناسید؟
رضا رسولی
شنبه 4 دی 1389 12:05 ق.ظ
خواهر عزیز در دزفول پنج انجمن قصه وجود داد كه خود من حداقل به سه تای آنها می روم این از این اگر بقایی را به عنوان مسئول انجمن قصه دزفول نگاه می كنید باید عملكرد انجمن را نقد و بررسی كنید ( كه انتقاداتی به آن وارد است)اگر بقایی را یك فرد ادبیاتی نگاه می كنید باید نوشته های او را نقد( نقد ادبی) كنید اما شماهر دو طرف را قاطی كرده اید اگر نوشته ی آقای فتحی را با دقت بخوانید نكته ی جالبی هست اینكه اینترنت یك فضای جهانی است نه یك فضای محدود شهری اگر بقایی اسمش را نمی نوشت یا با نام مستعار می نوشت مثل شما و دیگران آنوقت شما چه می كردید؟ از كجا معلوم میشد نویسنده ی این مطالب در دزفول زندگی می كند یا نه اصلا شما فرض كن الفبا هیچ لینكی ندارد آیا نتیجه می گیریم الفبا را غیر دزفولی ها می خوانند؟! یا اگر لینكهایش غیر دزفولی باشند خواننده هایش فقط غیر دزفولی اند؟ همین دوست قدیم ایشان آقای شوكتی نود درصد لینكهایش وبلاگ های شمال و آستارا است معنی اش این است كه دزفولی ها آن را نمی خوانند؟ این چه منطقی است خواهر جان استخوان شكستن هم جز نقد است ؟ این منطق است ؟
پاسخ صالحه : جدی میفرمایید؟ این که خیلی بد شد! پس دزفول پنج تا انجمن قصه داشته و آقای بقایی سر انجمن خانم مقدم اون قشقشرق رو راه انداخت؟ عجیبه والا!
آقای رسولی گرامی
بحث ما نقد عملکرد انجمن به عنوان یک کل نیست! نقد نوشته های آقای بقایی از منظر داستان و نویسندگی هم بحث ما نیست!
اتفاقا من از خدا می خواستم که اینترنت یه فضای بسته ی شهری باشه تا حداقل آبرومون فقط پیش خودمون بره! من هم با شما موافقم که اینترنت یه فضای جهانیه و مشکل هم دقیقا همینجاست.
برادر فکور من!
"اسم مستعار" و "اسم واقعی" چه ربطی به بحث ما داره؟ اگر هیچ جای الفبا حاکی از دزفولی بودن نویسنده ی اون نبود و به مسائل دزفول هم نمی پرداخت مشکلی نداشتیم دیگه! من چند بار نوشتم دغدغه ی ما دغدغه ی آبروی فرهنگی و ادبی "دزفوله" شما نخوندید؟ در ضمن مطمئن باشید شخصیتی مثل آقای بقایی رو هیچ جا تحمل نمی کردند! فرقی نداشت اهل کجا باشه.
اتفاقا این منطق شماست که عجیب غریبه! خود شما اصرار دارید هر کسی اعم از دزفولی و غیر دزفولی می تونه به مطالب الفبا دسترسی داشته باشه. باز هم خود شما واقفید که مهران بقایی هویت خودش یعنی دزفولی بودن خودش رو مخفی نکرده. نتیجه اینکه هر کسی از هر جای دنیا می تونه الفبا رو بخونه و به دزفولی بودن نویسنده ی اون پی ببره و با کمی تامل در نوشته های اون متوجه بشه که آقای بقایی انجمن خودش رو تنها انجمن قصه ی شهر می دونه! (فکر می کنم خانم مقدم و بچه های انجمن ایشون حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشن!!) این حرفها این نکته رو به ذهن جنابعالی متبادر نمی کنه که افرادی که الفبا رو میخونند از هر کجای ایران یا دنیا که باشند بقایی رو شاخصی برای ادبیات دزفول می پندارند؟
پیرو ولایت
جمعه 3 دی 1389 11:55 ب.ظ
سلام
به روزم
"شجاعت می خواهد ستاره شدن (به بهانه ی اقدام تحسین برانگیز حاج حسین قدیانی)"
پاسخ صالحه : علیک سلام
سر فرصت خدمت میرسم
دست پخت
جمعه 3 دی 1389 10:16 ب.ظ
سلام

وبلاگ قشنگی دارید ؟؟

موفق باشید ..
پاسخ صالحه : علیک سلام
واقعا قشنگه؟
قالبش یا مطالبش؟
در هر صورت ممنون از لطفتون
منظره
جمعه 3 دی 1389 10:07 ب.ظ
آقای رسولی
یه جو انصاف خیلی برای رشد سلولهای خاکستری مغز خوب و مفیده.
اگر حرف شما رو قبول کنیم و بگیم که بقایی حق داره یه انجمن ثبت کنه و کنارش یه وب راه بندازه و هر چی خواست بنویسه و همه اینا لزوما بیانگر نمایندگی و تخریب دزفول (بابت گفتار ورفتار آنچنانی بقایی) به وسیله بقایی محسوب نمیشه و هیچ خطری برای شهر نداره ،چطوره که بقایی به دیگران که فقط و فقط یه وبلاگ دارن و میخوان حرف خودشونو بزنن حمله میکنه و جیغ بنفش میکشه که ای داد ای بیداد فرهنگ دزفول رفت..نابود شد.
خلاصه دهانش کف شقشقیه میاره که چرا دیگران هر چی دلشون میخواد مینویسن.
دوباره برید الفبا رو بخونید.
نترسید از بقایی...برید بخونید.
البته اگر خود بقایی نباشید.
پاسخ صالحه : قبلا هم به این آقا گفتم این نکته رو که وقتی از کسی دفاع می کنی یا باهاش هم عقیده ای و یا نمیشناسیش و داری حرف الکی و بی اساس می زنی! درباره ی آقای رسولی به واسطه ی تاکیدی که روی شناخت از آقای بقایی داره مورد اول محتمل تره!!
آخه چرا باید یه حرف رو چند بار تکرار کرد؟ نمی دونم چرا دور و بری های آقای بقایی انقده با مقوله ی "منطق" مشکل دارن!
راستی جمله ی آخرتون نکته ی ظریفی رو تو خودش داشت!
یعنی که یعنی!
موزون
جمعه 3 دی 1389 09:38 ب.ظ
دیسون : معصومیت حسین
پاسخ صالحه : دیدم
انتخاب عکستون خوب بود
رضا رسولی
جمعه 3 دی 1389 09:07 ب.ظ
چرا كامنت مرا تایید نكردی خانم ترسیدید
پاسخ صالحه : آقای رسولی محترم و مودب!!!
اولا سلام
دوما امروز مشغله های شخصیم باعث شدن تا عصر دسترسی به اینترنت نداشته باشم. بعد هم میهن بلاگ تا همین چند دقیقه ی پیش خراب بود و یا به قول دزفولی هلِ گر میکرد!
چیزی که به من نسبت میدید برازنده ی خودتونه!
تا چند دقیقه ی دیگه قبلی هم تایید میشه
رضا رسولی
جمعه 3 دی 1389 02:36 ب.ظ
من بقایی را پنچ سال است می شناسم و همه ی مطالب الفبا را می خوانم البته قصه نویس نیستم اما ادبیات را دوست دارم و مطالعه می كنم می شود بفرمائید در كجای الفبا بقایی خودش را (نماینده) ی ادبیات دزفول معرفی كرده است آیا كسی به او نمایندگی داده است یا خودش ادعا كرده ؟ آیا مثلا اگر كسی انجمن حمایت از بیماران كلیوی تاسیس كرد و یك وبلاگ هم برای نوشتن یادداشتهای شخصی و معرفی انجمنش داشت و این انجمن مثلا در شیراز تاسیس شده باشد معنی اش این است كه آن شخص نماینده ی حامیان از بیماران كلیوی شیراز است ؟ اگر در یك شهر دهها انجمن وجود داشته باشد و مسئول یكی از آنها برای خودش یاداشتهایی بنویسد معنی اش این است كه او نماینده ی همه است؟ فكر نمی كنید این نتیجه گیری اشكال اساسی دارد؟
پاسخ صالحه : 1- آیا تو شهر دزفول ده انجمن قصه وجود داره یا یکی؟ این نتیجه گیری خود شما اشکال اساسی نداره؟ من میگم چرا! تازه به نظر من مضحک هم هست!
2- شما که پنج ساله آقای بقایی رو می شناسید حتما مدتهاست که با سایت الفبا هم آشنا هستید. میخواید بگید لینک های الفبا رو تا حالا ندیدید؟ نمی دونید چند تاشون مال غیر از دزفوله؟ نکنه از نظر شما فقط دزفولی ها می تونن به سایت الفبا دسترسی داشته باشن؟!! وقتی مشتری های الفبا از همه جا هستن و فقط یک انجمن قصه تو دزفول وجود داره که به سایتش مراجعه کنند انتظار دارید من رو نماینده ی ادبی شهر بدونن یا شما رو؟؟ نه جون من جواب بدید!
ایشون چه بخواد و چه نخواد به واسطه ی اینکه مسئول انجمن قصه است این نمایندگی رو خواسته یا ناخواسته برای خودش به وجود اورده!
3- جواب این پرسش شما تا حدودی می تونه تو پست بعدی ادیب شناس نهفته باشه(که طبق گفته ی آقای افشار تو ادیب شناس، بخشی اش مربوط به پاسخ کامنت آقای فتحی خواهد بود) یکم حوصله کنید. تازه آقای افشار که تا حالا چیزی نگفته انقده جوش اوردید! چند تا غلط املایی از مسئول انجمن قصه که مسئله ی ضایعی نیست! تازه خیلی هم با نمک و ماییه ی انبساط خاطره!!!!
4- آقای بقایی باید خیلی مواظب باشه!
نردبان این جهان ما و منی است
عاقبت این نردبان افتادنی است
لاجرم آنکس که بالاتر نشست
استخوانش سخت تر خواهد شکست!!!
حس غریب
جمعه 3 دی 1389 12:41 ب.ظ
سلام
آپم
به کلبه ما سر نمیزنید؟
پاسخ صالحه : علیک سلام
سعی می کنم بزودی سر بزنم دوست خوبم
فرص الخیر
جمعه 3 دی 1389 11:56 ق.ظ
سلامممممممم عزیزترینم

خوبی؟ من بسیار از این تلاش تو لذت میبرم

شکر که هستی
پاسخ صالحه : علیک سلااااااااااااااااااااااااام
خوبم. شما خوبی؟
من هم بسیار از این روحیه دادن های شما لذت میبرم عزیزترین دوست خوبم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30